Prevencia a dentálna hygiena Bratislava

V súčasnosti sa už čoraz viac hovorí o prevencii a ako predchádzať zubným kazom či iným ochoreniam ústnej dutiny. Pacienti si postupne zvykajú na to, že mať dentálneho hygienika nie je ničím neobvyklým.

Dentálna hygiena by mala byť pravidelná

Práve dentálnych hygienikov dnes vyhľadávame oveľa častejšie, než samotných zubárov. Dentálna hygiena nie je nejakým novodobým trendom, ale má svoje dôležité opodstatnenie v prevencii. Povlaky či zubný kameň, ktoré nedokážeme odstrániť doma bežným čistením zubov, sú iba malým zlomkom toho, čo dentálna hygiena rieši.

Málokto dnes vie, že správna technika čistenia zubov a ústnej dutiny by mala byť šitá na mieru každému pacientovi. To platí aj na pomôcky, ktoré používa. V BA Clinic Bratislava na to myslíme a radi vám vysvetlíme, ako sa čo najlepšie postarať o svoje zuby a ústnu dutinu.

Čo všetko zahŕňa dentálna hygiena?

  • odstránenie zubného kameňa a povlaku
  • odstránenie farebnej pigmentácie, ktorá vzniká pod vplyvom životosprávy
  • ošetrenie ďasien
  • fluorizácia zubov
  • prípravu na vyšetrenie u zubného lekára

Myslite na to, že pravidelná kontrola chrupu ako prevencia pred prípadnými ochoreniami je nesmierne dôležitá. Vďaka dentálnej hygiene vzniká vo vašich ústach zdravé prostredie, ktoré zabraňuje vzniku škodlivých baktérií. Predchádzajte zubným kazom a iným komplikáciám včas. Vždy je to dobrá investícia, ktorá zlepšuje vaše celkové zdravie a dlhodobo vám pomáha predchádzať vážnejším problémom so zubami.